Posted in

Solar İnverter Markaları

Posted in

Güneş panellerinden elektrik üretilmesi noktasında akılcı bir çözüm yöntemi sağlayan birçok solar inverter markaları bulunmaktadır. Solar inverterlar bir güneş enerjisi santralinin kalbi durumundadır. Solar inverter sayesinde güneş panelleri tarafından üretilen DC elektrik oldukça yüksek bir verimle AC elektriğe çevrilir.

Dünya çapında ise farklı tasarım ve çözümlere sahip bu konuda pek çok önemli marka yer almaktadır. Her bir markanın solar inverter tasarımı, değişik teknolojik yapılar sunmaktadır.

 Yüksek Verimle Üretim İçin Solar İnverter Markaları

Farklı tasarımlara sahip güneş panelleri eşliğinde elektrik üretimi gerçekleşmektedir. Bu üretimin güvenliği ve doğru şekilde yapılabilmesi için solar inverter ürünleri kullanılmaktadır.

Dünya çapında bu açıdan bilinen pek çok güçlü marka bulunmaktadır. Peki doğru solar inverter markasına nasıl karar verebiliriz, gelin birlikte bakalım.

 Solar İnverter Markalarının Önemi

Güneş enerjisi santralleri en az 25 yıl elektrik üretecek şekilde tasarlanır. Bu nedenle santralin her bir ekipmanı aynı özen ve titizlikle seçilmelidir. Bir solar inverterin markasına karar vermeden önce aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

1-Markanın sürdürülebilir alt yapısı ve mali durumu ve tabi ki bunun yanında üretim kapasitesi. Bu noktada markayla ilgili mevcut santralleri ve kurulumları ziyaret etmeniz iyi bir seçenek olabilir. Müşteri başarı hikayelerini ve projelerini markadan istemenizi öneririz.

2-Ürünlerin zorlu çalışma ortamlarında olan test performansları

3-Ürünlerin test ve sertifikaları

4-Sahip oldukları ürün çeşitliliği. Her bir güneş enerjisi projesi kendine has dinamiklere sahiptir. Bu nedenle farklı kurulumlar için farklı çözümler gerekebilir. Markanın geniş ürün portföyüne sahip olması elinizi güçlendirecektir.

5-Markanın sahip olduğu inverterların geniş izleme ve takip kapasitesine sahip olup olmadığını kesinlikle öğrenin. Günümüzün modern GESlerinde artık enerji izleme, takip ve veriyi akıllıca kullanma büyük önem taşıyor.

6-Garanti seçenekleri bir markayı öne çıkaran en önemli unsurların başında gelir. Oldukça uzun ömre sahip güneş santrallerinin yine uzun ömre sahip bileşenlere sahip olması yatırımcıyı mutlu edecektir.

7-Servis çözümleri. Yaşam süresi boyunca bir GESin başına birçok olay gelebilir. Bu noktada üretici firmadan ne kadar teknik destek alabildiğiniz, markayı yıllar sonra da yanınızda görüp göremeyeceğiniz bir yatırımcı yanıtlanmasını gereken en önemli soruların başında gelir.

Füzyon Solar olarak birçok solar inverter markasının bayiliğini sürdürmekteyiz. Bu noktada uzman kadromuz ve deneyimli mühendislerimizle projelerinizde doğru danışmanlık ve ürün tedariği noktasında bizlere güvenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve bize ulaşmak için info@fuzyonsolar.com veya 216 514 64 14 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Join the conversation

X

Sizinle iletişime geçmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Uzaman ekibimiz en kısa sürede size geri dönüş yapıp ödeme ve sipariş işlemini gerçekleştirecektir.