Posted in

Jinko Solar Panel

Posted in

Jinko Solar şu anda dünyanın önde gelen güneş paneli üreticilerinden biridir. Konut ve ticari uygulamalara yönelik uygun maliyetli, güvenilir güneş panelleri üretme konusunda sağlam bir geçmişe sahiptir. Rekor kıran birçok güneş pili verimliliği ve yeniliği sayesinde Jinko Solar, araştırma ve geliştirmede sektör liderlerinden biri olarak ortaya çıktı. Şirket şu anda amiral gemisi Tiger NEO serisi panellerle uygun maliyetli, yüksek performanslı N tipi hücrelere geçişe öncülük ediyor.

Jinko Güneş Paneli Serisi

Çoğu büyük PV üreticisi gibi Jinko da konut, ticari veya şebeke ölçekli kurulumlar için tasarlanmış çeşitli güneş panelleri sunmaktadır. Ayrıca daha büyük MW ölçekli sistemler için gerekirse panel tasarımlarını ve formatlarını belirli uygulamalara uyacak şekilde uyarlayabilirler. Jinko panel yelpazesi aşağıdakilerden oluşur:

 • Cheetah – Kompakt, basit, uygun fiyatlı paneller
 • Tiger – Kompakt, orta ila yüksek performanslı paneller
 • Tiger Pro – Büyük, orta ila yüksek performanslı paneller
 • Tiger Neo – Konut, ticari ve kamu hizmeti ölçekli sistemler için yüksek performanslı paneller

Güneş enerjisi kurulumcuları (EPC firmaları) genellikle Jinko Solar’ı iyi giriş seviyesi, uygun maliyetli paneller sağlayan biri olarak tanımlıyor. Çoğu rakip üretici gibi Jinko da P tipi silikon kullanan normal mono PERC hücrelerini temel alan paneller üretiyor.

Ancak yakın zamanda Jinko, yüksek saflıkta N tipi hücreler üzerine kurulu Tiger serisini piyasaya sürerek yüksek performans kategorisine girdi. N-Tipi hücrelerin geleneksel P-Tipi hücrelerle karşılaştırıldığında faydaları;

 • Verimliliği arttırmak
 • Daha düşük bozulma oranı (yılda yalnızca %0,4)
 • Daha iyi yüksek sıcaklık performansı
 • Geliştirilmiş performans garantisidir.

 Cheetah Serisi

Cheetah panel serisi, adını büyük kedilerden alan serinin ilki olup, eski Eagle serisinin devamı niteliğindedir. İlk olarak 2018’de piyasaya sürülen Cheetah panelleri;

Standart 60 (veya 120 yarım kesim) hücreli konut boyutunda

Daha büyük formatlı ticari boyutta 410W’a kadar 325W ila 340W arasında bir boyut aralığında mevcuttur.

2020 yılında Cheetah serisini, 360W ila 380W arasında değişen daha fazla güç çıkışına sahip hale getirdi. Artırılmış verimlilik ve daha büyük, yeni bir 66 hücreli (132 yarım kesim) paneli içerecek şekilde genişletti. Bu yeni orta boy 370 W panel çeşidi yeni bir endüstri standardı haline geldi. Yakın gelecekte muhtemelen geleneksel 60 hücreli (120 hücreli) formatın yerini alacak.

 Tiger Serisi Paneller

Daha yüksek performanslı Tiger serisi, 370W’tan 470W’a kadar derecelendirilmiştir.

 • Daha büyük boyutlu hücreler
 • 9 ince telli baralı çoklu bara (MBB) (geleneksel düz şerit baraların aksine) dahil olmak üzere
 • PV hücre teknolojisindeki en son yeniliklerin çoğuna sahiptir.

Bu seri güneş panelleri hücreler arasındaki boşluğu ortadan kaldırmıştır. Böylece genel yüzey alanını artırarak verimliliği arttırmıştır. Kiremitli hücrelere benzer şekilde hücrelerin hafifçe üst üste bindirildiği bir üretim tekniğidir. Tiger panelin anahtar özellikleri;

 • Yüksek saflıkta N-Tipi hücreler
 • TR – yüksek yoğunluklu hücre teknolojisi
 • 9BB – Dokuz Bara
 • 20 Yıl Ürün Garantisi
 • 30 Yıl Performans Garantisi

 Tiger Pro Serisi

Tiger serisinin ikinci versiyonu, 2020 yılında 580W’a kadar rekor bir güçle piyasaya sürülen Tiger Pro panellerdir. Tiger Pro panelleri 54 hücreli 400W panellerden 550W’a kadar mevcut geniş formatlı bir ürün yelpazesine sahiptir. Tüm uygulamalara uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Tiger Pro serisi daha büyük 182 mm hücre formatı üzerine inşa edilmiştir. %21,6’ya kadar verimlilik elde etmek için yüksek saflıkta N tipi silikon hücre tabanı kullanan 9 MBB Tiling Ribbon (TR) hücre tasarımına sahiptir. MBB hücre tasarımı aynı zamanda -%0,35/°C’lik daha düşük bir sıcaklık katsayısıyla sonuçlanır.

 Tiger Neo Serisi

Tiger Neo serisi, Jinko’nun yüksek performanslı TOPCon hücre teknolojisi üzerine inşa edilen panel serisinin en son versiyonudur. TOPCon hücreleri, yüksek saflıkta N tipi hücreler kullanılarak yapılır. P tipi bir substrat kullanılarak yapılan normal Mono PERC hücrelerine kıyasla artan verimlilik nedeniyle yeni endüstri standardı olarak yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Neo paneller, orta boy 440W panelden, büyük ölçekli güneş enerjisi santralleri için tasarlanmış çok daha büyük, yüksek güçlü 635W panellere kadar çeşitlilik gösterir. Son yenilikler sayesinde, yüksek yoğunluklu hücre formatı ve yeni nesil yüksek performanslı N tipi TOPCon hücreleri sayesinde maksimum verimlilik artık rekor kıran %23,2’ye ulaşıyor. NEO serisi, 54, 60, 72 ve 78 hücreli formatlar dahil olmak üzere farklı uygulamalara yönelik çeşitli boyutlarda mevcuttur.

Join the conversation

X

Sizinle iletişime geçmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Uzaman ekibimiz en kısa sürede size geri dönüş yapıp ödeme ve sipariş işlemini gerçekleştirecektir.